שייט כשר על הדנובה 2023 | קרוזים כשרים בספינה מהממת!

בואו להנות מטיול שייט נהרות קסום, בספינת פאר של 5 כוכבים. בשייט נהרות נהנה – מאוכל גורמה כשר וטרי, המבושל מדי יום בספינה וזאת על בסיס פנסיון מלא. כל הספינה עומדת לרשותנו כולל כל המטבח שיוכשר במיוחד לשבוע השייט, כלי פורצלן חדשים, שף פרטי, משגיח צמוד, בית כנסת וספר תורה.
נהר הדנובה

מסלול הטיול


יום 1 – וינה/מינכן

אוסטריה/גרמניה

ניפגש בשדה"ת בן גוריון עם מדריך הטיול שילווה אותנו לאורך כל המסע המרתק, ונשים פעמינו לטיסת בוקר למינכן/וינה. את טיולנו נתחיל בנסיעה לעיר הגרמנית המקסימה פסאו (Passau), הנמצאת ליד הגבול האוסטרי.

בפסאו מתאחדים נהרות ה'אילץ' וה'אין' עם הדנובה הגדולה, ויחד עם האדריכלות הבארוקית הופכים אותה לפנינת נוף ציורית. אחרי הפסקה לארוחת צהריים (עצמאית) נערוך סיור רגלי ברחובות העתיקים ונגיע עד לקתדרלת סט. סטפן המשקיפה על העיר, בה נמצא העוגב הגדול בעולם.

נרד לנהר לאזור המזחים שנמצאת ממש במרכז העיר, ונעלה לספינה שתהווה לנו בית חם לשבוע הקרוב.

לאחר קוקטייל קבלת פנים, התארגנות, וקבלת חדרים, נקדיש זמן למנוחה עד ארוחת הערב החגיגית והמשובחת שתוגש בספינה, בה נחגוג את תחילת שייט נהרות מיוחד זה. לקראת שעות הערב, תצא הספינה במורד הנהר ותחצה את הגבול האוסטרי בדרכה למלק. השייט מתחיל וההתרגשות בשיאה!

יום 2 – מלק/וינה

אוסטריה

בשעות הבוקר נעגון במלק הנמצאת בקצה עמק הווכאו. לאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה, נצא לסיור בעיר מלק ונתרשם מהבניינים ההיסטוריים, האווירה המיוחדת ונופי הגלויה שבה.

העיירה מלק הייתה מרכז רוחני ותרבותי של אוסטריה במשך יותר מאלף שנה, וידועה בעיקר בשל סגנון הבארוק המרשים שלה. בשלהי מלחמת העולם השנייה, פעל במלק אחד ממחנות החוץ של מחנה הריכוז מאטהאוזן עליו נדבר בסיורנו. בין האתרים ההיסטוריים החשובים במלק נמצא מנזר מלק-הבנדיקטני, אחד מגולות הכותרת התרבותיות הגדולות של אוסטריה והמנזר הגדול באירופה.

המנזר הבנדיקטני נבנה בסגנון הבארוק ושוכן במבנה מדהים בגודלו ובעוצמתו והוא אחד מאתרי המורשת הידועים והחשובים באירופה. נסייר גם בבניין הדואר העתיק, מזרקת קולומאן הקדוש, "הבית על הסלע" (הבניין העתיק ביותר בעיר שנבנה במאה ה-15) כיכר העירייה ועוד.

בשעות הצהריים נשוט ממלק ונעגון לקראת ערב באחת הערים היפות באירופה – וינה.

יום 2 – וינה, אוסטריה

בשעות הבוקר נעגון במלק הנמצאת בקצה עמק הווכאו. לאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה, נצא לסיור בעיר מלק ונתרשם מהבניינים ההיסטוריים, האווירה המיוחדת ונופי הגלויה שבה. העיירה מלק הייתה מרכז רוחני ותרבותי של אוסטריה במשך יותר מאלף שנה, וידועה בעיקר בשל סגנון הבארוק המרשים שלה.

בשלהי מלחמת העולם השנייה, פעל במלק אחד ממחנות החוץ של מחנה הריכוז מאטהאוזן עליו נדבר בסיורנו. בין האתרים ההיסטוריים החשובים במלק נמצא מנזר מלק-הבנדיקטני, אחד מגולות הכותרת התרבותיות הגדולות של אוסטריה והמנזר הגדול באירופה. המנזר הבנדיקטני נבנה בסגנון הבארוק ושוכן במבנה מדהים בגודלו ובעוצמתו והוא אחד מאתרי המורשת הידועים והחשובים באירופה. נסייר גם בבניין הדואר העתיק, מזרקת קולומאן הקדוש, "הבית על הסלע" (הבניין העתיק ביותר בעיר שנבנה במאה ה-15) כיכר העירייה ועוד.

בשעות הצהריים נשוט ממלק ונעגון לקראת ערב באחת הערים היפות באירופה – וינה.

יום 3+4
ברטיסלבה

סלובקיה

בשבת בבוקר, נצטרף לקהילה היהודית המקומית בבית הכנסת היחיד בברטיסלבה, ברחוב היידוקובה, ורק אחד מתוך ארבעה בתי כנסת פעילים בסלובקיה. בבית הכנסת של ברטיסלבה נמצא גם מוזיאון הקהילה היהודית של ברטיסלבה. המוזיאון הוא אנדרטה תרבותית סלובקית לאומית. לאחר תפילות הבוקר, ובמידה ויתאפשר, מנהיג הקהילה יערוך לנו סיור פרטי במוזיאון הממוקם במפלס העליון של בית הכנסת, וישתף אותנו בהיסטוריה המרתקת של הקהילה היהודית של ברטיסלבה, ביתה של ישיבת פרשבורג היוקרתית ושל יהודייה שלפני מלחמת העולם השנייה. האוכלוסייה היוותה 12% מתושבי העיר. האוסף המרתק של מוזיאון זה של חפצי יודאיקה וחפצי דת, שרבים מהם הוסתרו בעבר, נאספו ונשמרו על ידי הקהילה היהודית. לברטיסלבה היסטוריה של למעלה מאלפיים שנה והיא בנויה כשילוב של בארוק ואדריכלות מודרנית. העיר מלאה באתרים יהודיים ידועים. נסייר בסמטאות המרוצפות במרכז העתיק של העיר, נצפה בקתדרלת סנט מרטין, הכנסייה הפרנציסקנית וכן בית העירייה בן 800 השנים שנמצא בעיר. בתום הסיור נשוב לספינה לסעודת השבת.

במידה ולא יתאפשר להצטרף לקהילה היהודית ולבית הכנסת – נעביר את השבת בתפילה ובנעימים בספינה שלנו שתעגון בתוך העיר כבר החל מלפני כניסת השבת ועד לאחר צאתה. ננעים לנו את תפילות השבת שלוודאי יחצו נהרות ושעליהן כבר נאמר: "מקולות מים רבים" וכן נהנה מסעודות השבת יחדיו – 'שבת אחים גם יחד'.

לאחר ארוחת השבת יהיה לנו זמן לנוח ואחר הצהריים נשמע הרצאה ונהנה מתה מינחה ועוגה.

בצאת השבת ולאחר הבדלה חגיגית ושמחה, נעשה את דרכינו לבודפשט

יום 5
בודפשט

הונגריה

בשעות הבוקר כשספינת הנהר שלנו גולשת אל מחוץ ללב העיר דרך נהר הדנובה הציורי, נשוט מתחת לכמה גשרים מדהימים ונהנה מנופים של ארכיטקטורה מרהיבה על גדות נהר הדנובה, הן בצד ה"בודה" והן בצד ה"פשט" של העיר. גדות נהר הדנובה בבודפשט רשומות ברשימת אונסק"ו כהכרה בנקודות ציון היסטוריות שהשתמרו להפליא.

בודפשט ממוקמת בלב אגן הקרפטים על שתי גדות נהר הדנובה. הנהר הזורם בלב העיר מחלק אותה ל 2 חלקים אשר מהם מורכבת גם שמה: 'בודה' ממערבה ו'פשׁט' ממזרחה. בודפשט מכונה לעתים קרובות "פריז של המזרח" ומהווה גולת כותרת עבור מטיילים מכל רחבי העולם. בבודפשט טמון תרתי משמע, עבר יהודי עשיר המכיל אוצר יהודי תורני-תרבותי מחד, וכאב גדול על אובדן כמעט מוחלט של יהודי העיר. התחנה הראשונה שלנו תהיה בבית הכנסת הניאולוגי המפורסם, בית הכנסת הגדול באירופה. מעוצב בסגנון מזרחי, היכול להכיל כ-3,000 איש. זהו בית הכנסת בו התקיימה חגיגת הבר המצווה של הרצל. לאחר הביקור בבית הכנסת נבקר במוזיאון היהודי. ככל שיותיר לנו הזמן נמשיך משם לכיוון המונומנטים המפורסמים כולל בית האופרה המעוצב להפליא, כיכר הגיבורים, השוק המפורסם, כנסיית סנט סטפן והפרלמנט, המזכיר באופן מדהים את הפרלמנט הבריטי. בניין עם כמעט 20 ק"מ של מסדרונות!

חוזרים לספינה לארוחת צהריים, ובשעות אחה"צ נצא להפלגה פסטורלית על הדנובה לכיוון וינה.

יום 6
וינה

אוסטריה

הבוקר נרגע בתא שלנו בתצפית, או נהנה מכוס קפה במרפסת השמש בזמן שהספינה ממשיכה להפליג לכיוון וינה. לפני ארוחת הצהריים נוזמן להדגמת בישול על ידי שף הספינה שלנו!

וינה העיר המקסימה והאריסטוקרטית שעל הדנובה תמיד כובשת את לבבות המבקרים בה, עם המוזיאונים, הרחובות האלגנטיים, היכלות התרבות והארמונות שבה. לאחר הסיור באוטובוס נטייל רגלית במִדְרְחוֹבִים האלגנטיים של מרכז וינה, הקרטנאשטראסה והגראבן, ונראה את הקתדרלה המרשימה שטפן-דום. 'לא משנה כמה תסייר בה, את וינה תמיד נעזוב בטעם של עוד…'. חזרה לספינה להמשך מסענו.
דורנשטיין

יום 7 אוסטריה

הבוקר נעגון בעיירה דורנשטיין בעמק הוכאו המוקפת חומות וכרמים. נסייר בכפר המקסים. נראה את הטירה העתיקה שנבנתה במאה ה-12 ששמה התפרסם בגלל סיפור הכליאה של מלך אנגליה ריצ'רד לב הארי הקשורה בדרך מסויימת גם לעיר עכו שבישראל. העיירה ידועה גם בהיותה מקור של ייצור יין. לקראת הצהריים נחזור לספינה להמשך הפלגה. הערב נערוך ארוחת פרידה חגיגית מצוות הספינה, תוך כדי שייט לפסאו. כפי שתיווכחו בעצמם, צוות הספינה יהיה שם בשבילנו בכל רגע ורגע בכדי להנעים את זמננו ולהטעים את הארוחות שלנו.

יום 8 פסאו

גרמניה

הבוקר נעגון בפסאו. ניפרד מצוות הספינה המסור וכל אנשי הצוות ולאלה שיחזרו ממינכן נעשה דרכנו לסיור בבירת בוואריה. נבקר בפארק האולימפי, באנדרטה לזכר הספורטאים הישראלים, הנמצאת ליד האצטדיון האולימפי בו התקיימה אולימפיאדת 1972. נמשיך לכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (גלוקן שפיל) הנערך במרפסתו. נוכל לבקר בשוק ויקטואלן ולבלות במדרחוב הגדול והמפורסם של מינכן וזאת עד ליציאה לשדה התעופה לקראת שיבתנו הביתה. לאלה שיחזרו מפראג נצא לטיול בעיר המקסימה עם ההיסטוריה היהודית. נטייל במרכז היהודי שבה, לאחר מכן נסייר בעיר העתיקה ובשעות אחה"צ זמן חופשי לטייל בעיר ולחוות אותה וזאת עד ליציאה לשדה התעופה לקראת שיבתנו הביתה. תם הטיול המושלם אך זכרונותיו תמיד איתנו!

 

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בבוקר השייט למינכן/וינה ובחזרה בערב סיום השייט ממינכן/פראג (לא ניתן לבחור טיסות)
 • העברות באוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול.
 • 7 לילות שייט על סיפון Scylla – Viva Two
 • אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה תינתן א. בוקר בלבד).
 • שתיה קלה, מוגזת וחריפה חופשי במהלך כל ההפלגה.

 

חשוב לדעת

 • אוכל גורמה כשר ושף פרטי
 • משגיח כשרות מהארץ
 • ספר תורה ובית כנסת
 • נרות אלקטרוניים
 • תאריך – 28.6.23
 • מספר לילות – 8
 • נמל יציאה – פסאו
 • אנייה – Scylla – MS Viva Two

 

לעוד קרוזים כשרים>>

לשתף
שיתוף:
Facebook
WhatsApp
צור קשר
השאירו פנייה לעוד פרטים והזמנה
כתיבת תגובה

Norwegian Epic

יחיאל נהרי

טיולי משפחות

בלו הול – ראס אבו גלום – שוק דהב

08:30 – יציאה מהמלון.

10:00 – נסיעה בג'יפים ל – בלו הול -שנורקל (אפשרות לצלילה בתוספת תשלום)

12:00 – שייט ל – ראס אבו גלום – צלילה ושנורקל.

14:00 – יציאה חזרה למלון.

16:00 – הגעה משוערת למלון

טיולי מבוגרים 

בלו הול – ראס אבו גלום

בלו הול – ראס אבו גלום – שוק דהב.

08:30 – יציאה מהמלון.

10:00 – נסיעה בג'יפים ל – בלו הול.

11:30 – שייט ל -ראס אבו גלום.

13:30 – סיור בשוק דהב.

14:30 – יציאה חזרה למלון.

16:00 – הגעה משוערת למלון

משפחות

עין חודרה (חצרות המקראית), רכיבה על גמלים, ביקור בנעומיס (קברות התאווה).

08:30 – יציאה מהמלון.

10:00– חבירה עם הג'יפים ונסיעה ל – עין חודרה.

רחצה וביקור במקום.

13:30 – ארוחת צהרים.

14:30 – רכיבה על גמלים, וביקור בנעומיס.

16:30 – יציאה חזרה למלון.

18:00 – חזרה משוערת למלון.

מבוגרים

מנזר סנטה קתרינה – תצפית על עין חודרה (חצרות המקראית) – חגר אל מכתוב ( סלע הכתובות) – נעומיס (קברות התאווה).

08:30 – יציאה מהמלון.

10:30 – מנזר סנטה קתרינה – סיור בכפר ואדי טלאח למרגלות המנזר.

13:00 – ארוחת צהרים .

14:30 – חבירה לג'יפים- תצפית על עין חודרה – חגר אל מכתוב.

16:00 – ביקור בנעומיס.

17:00 – יציאה חזרה למלון.

19:00 – הגעה משוערת למלון.

משפחות

שארם א שייח

08:30 – יציאה מהמלון.

12:00 – מופע דולפינים.

14:30 – ארוחת  צהרים וזמן חופשי – מפרץ נעמה.

16:00 – נסיעה למתחם הסוהו.

18:00 – יציאה חזרה למלון.

21:00 – הגעה משוערת למלון.

מבוגרים

08:30 – יציאה מהמלון.

12:30 – סיור בשוק.

14:00 – ארוחת צהריים. 

14:45 – שייט בעקבות דגים ואלמוגים – מפרץ נעמה.

16:30 – סיור עירוני – אופירה הישנה,ראס אום סיד,דרך השלום ועוד.

17:00 – סיור בסוהו.

18:00 – יציאה חזרה למלון.

21:00 – הגעה משוערת למלון.

משפחות

שייט לאי האלמוגים והפיורד.

08:30 – יציאה לשייט לאי האלמוגים – (אפשרות לשנירקול וצלילה בתוספת מחיר).

11:00 – המשך שייט לפיורד.

12:30 – חזרה למלון.

מבוגרים

08:30 – יציאה לשייט לאי האלמוגים – (אפשרות לשנרקול וצלילה בתוספת מחיר).

11:00 – המשך שייט לפיורד.

12:30 – חזרה למלון. 

דילוג לתוכן